• Coming Up:
  • Coming Up:
  • Coming Up:
  • Coming Up:

2020-2021 Volunteer Leadership

Jenna Peterson

B.I.G. (Big Idea Group) Chair

Playhouse Child Care
(320) 656-1910
08/31/2021

Stephanie Court

B.I.G. (Big Idea Group) Vice Chair

7Sigma Systems
(320) 492-8141
08/31/2021

Ashley Green

Business Development Council Chair

Green Thumb Etc
(320) 493-2955
08/31/2021

Dan Kramer

Business Development Council Vice Chair

Dan Kramer, Inc.
(320) 443-5116
08/31/2021

Jason Hallonquist

Business Education Network (BEN) Chair

AIS Planning
(320) 252-6552
08/31/2021

Jason Miller

Chamber Connection Chair

Jason Miller Homes @ Premier Real Estate Services
(320) 761-8500
08/31/2021

Rachel Templin

Chamber Connection Vice Chair

Finken Water Treatment, Plumbing, Heating/Cooling
(320) 258-2244
08/31/2021

Brady DeGagne

Chamber Golf Open Committee Chair

Boys & Girls Clubs of Central Minnesota
(320) 251-7616
08/31/2021

Eric Johnson

Chamber Golf Open Committee Vice Chair

Bradbury Stamm Construction, LLC
(320) 290-8664
08/31/2021

Jill Kampa

CVB Advisory Board Chair

Bernick's
(320) 252-6441
08/31/2021

Sangeeta Jha

Diversity Council Chair

St. Cloud Technical & Community College
(320) 308-5000
08/31/2021

Brian Hart

Diversity Council Vice Chair

Stokeswood Enterprises, LLC
(320) 224-2121
08/31/2021

Col. Frank Imholte

Farm Show Committee Co-Chair

Black Diamond Auctions
(320) 241-1200
08/31/2021

Cindy Battleson

Farm Show Committee Co-Chair

Rapids Alterations & Repair
(320) 255-9083
08/31/2021

Bonnie Wenker

Farm Show Committee Vice Chair

Black Diamond Auctions
(320) 260-9796
08/31/2021

Bernie Perryman

Government Affairs Chair

Batteries Plus Bulbs
(320) 292-5060
08/31/2021

Jason Bernick

Government Affairs Vice Chair

Bernick's
(320) 252-6441
08/31/2021

Rachael Sogge

Marketing Committee Chair

Eyecon Graphics
(320) 237-3695
08/31/2021

Jodi Speicher

Membership & Workforce Dev. Chair

The Good Shepherd Community
(320) 290-6813
08/31/2021

Jim Beck

Membership & Workforce Dev.. Vice Chair

Modern Barnyard
(320) 253-0833
08/31/2021

Zach Amundson

NEXT-Chamber's Emerging Leaders Chair

Coldwell Banker Burnet
(320) 253-7373
08/31/2021

Linda Dvorak

NEXT-Chamber's Emerging Leaders Vice Chair

Premier Real Estate Services
(320) 316-3650
08/31/2021

Brenda Sickler

Sauk Rapids Chamber Chair

Theisen Dental
(320) 252-7806
08/31/2021

Sam Lieser

Sauk Rapids Chamber Vice Chair

Edina Realty
(320) 248-6872
08/31/2021

Paul Ravenberg

St. Cloud Area Leadership Chair

Central Minnesota Council - Boy Scouts of America
(320) 251-3930
08/31/2021

Jodi Gertken

St. Cloud Area Leadership Vice Chair

CentraCare
(320) 251-2700 Ext. 77526
08/31/2021

Chase Larson

Star Celebraion Committee Chair

Falcon National Bank
(320) 223-6300
10/31/2021

Jenna Binsfeld

Star Celebraion Committee Vice Chair

Park Industries
(320) 229-3482
10/31/2021

Bernie Perryman

Top Hat Ambassadors Chair

Batteries Plus Bulbs
(320) 292-5960
08/31/2021

Patrick Hollermann

Top Hat Ambassadors Vice Chair

InteleCONNECT, Inc.
(320) 257-7400
08/31/2021

Brady DeGagne

Waite Park Chamber Chair

Boys & Girls Clubs of Central Minnesota
(320) 251-7616
08/31/2021

Kayle Ellison

Waite Park Chamber Vice Chair

Anna Marie's Alliance
(320) 251-7203 Ext. 254
08/31/2021